Kursevi na današnji dan

Konvertibilne marka kursna lista na današnji dan

Napomena: Za vikend, tj. subotu i nedelju važi kursna lista konvertibilne marke Bosne i Hercegovine od petka. Izvor valuta je za dan: 2018/12/14, preuzet sa sajta Narodne banke Republike Srbije.

Prodajni i srednji kurs konvertibilne marke Bosne i Hercegovine na današnji dan 2018/12/14

ŠIFRA VALUTENAZIV ZEMLJEOZNAKA VALUTEVAŽI ZAKUPOVNI KURSPRODAJNI KURS
978EMUEUR1117.9864118.6964
36AustralijaAUD175.064575.5163
124KanadaCAD177.683978.1515
156KinaCNY115.107215.1982
191HrvatskaHRK115.958816.0548
203Češka RepublikaCZK14.56154.5889
208DanskaDKK115.802715.8979
348MađarskaHUF10036.504636.7242
392JapanJPY10091.462392.0127
414KuvajtKWD1340.8041342.8551
578NorveškaNOK112.103312.1761
643Ruska FederacijaRUB11.56411.5735
752ŠvedskaSEK111.429111.4979
756ŠvajcarskaCHF1104.4497105.0783
826Velika BritanijaGBP1131.0086131.7970
840SADUSD1103.7608104.3852
946RumunijaRON125.326625.4790
949TurskaTRY119.392819.5096
975BugarskaBGN160.325560.6885
977Bosna i HercegovinaBAM160.325560.6885
985PoljskaPLN127.472527.6379

Srednji kurs konvertibilne marke Bosne i Hercegovine na današnji dan 2018/12/14

100 konvertibilnih marakaCentralna banka Bosne i Hercegovine štampa papirne novčanice konvertibilnih maraka (sve osim najvećeg apoena od 200) u dve serije, jednoj za Federaciju, drugoj za Republiku Srpsku. Opšte grafičko rešenje entitetskih novčanica je identično, ali se razlikuju likovi, kao i motivi na poleđini. Obe serije važe na celoj teritoriji BiH, a kovanice su jedinstvene.

Novčanica od 1 konvertibilne marke za Republiku Srpsku, koja je trebala nositi lik književnika Ive Andrića, zvanično nikada nije puštena u opticaj, kako je objašnjeno, zbog tehničke greške. Andrić se kasnije pojavio na zajedničkoj novčanici od 200 konvertibilnih maraka. Međutim, u stvarnosti je zaista ušla u opticaj, vjerovatno u veoma malom broju.

Napomena: Za vikend, tj. subotu i nedelju važi kursna lista za konvertibilne marke Bosne i Hercegovine od petka.

Izvor kursne liste: Narodna Banka Srbije, 2018/12/14.



TT Meteorolog

TT Meteorolog

Sve informacije o prognozama vremena date su sa najboljom namerom i dobrom željom da budu korisne i da Vam pomognu. Naš cilj je tačna vremenska prognoza te pišite nam za svaki uočeni nedostatak na sajtu. Portal TT Group nije odgovoran i ne može garantovati apsolutnu tačnost svih podataka.

Povežimo se!

Korisno:

Podelite informacije o vremenu: