Kursevi na današnji dan

Kursna lista hrvatske Kune na današnji dan

Napomena: Za vikend, tj. subotu i nedelju važi kursna lista hrvatske Kune od petka. Izvor valuta je za dan: 2018/12/14, preuzet sa sajta Narodne banke Republike Srbije.

Prodajni i srednji kurs hrvatske kune  na današnji dan 2018/12/14

ŠIFRA VALUTENAZIV ZEMLJEOZNAKA VALUTEVAŽI ZAKUPOVNI KURSPRODAJNI KURS
978EMUEUR1117.9864118.6964
36AustralijaAUD175.064575.5163
124KanadaCAD177.683978.1515
156KinaCNY115.107215.1982
191HrvatskaHRK115.958816.0548
203Češka RepublikaCZK14.56154.5889
208DanskaDKK115.802715.8979
348MađarskaHUF10036.504636.7242
392JapanJPY10091.462392.0127
414KuvajtKWD1340.8041342.8551
578NorveškaNOK112.103312.1761
643Ruska FederacijaRUB11.56411.5735
752ŠvedskaSEK111.429111.4979
756ŠvajcarskaCHF1104.4497105.0783
826Velika BritanijaGBP1131.0086131.7970
840SADUSD1103.7608104.3852
946RumunijaRON125.326625.4790
949TurskaTRY119.392819.5096
975BugarskaBGN160.325560.6885
977Bosna i HercegovinaBAM160.325560.6885
985PoljskaPLN127.472527.6379

Srednji kurs hrvatske kune  na današnji dan 2018/12/14

Kursnu listu hrvatske Kune u odnosu na dinar procenjuje Narodna banka Srbije. U skladu sa Odlukom o izmenama i dopuni Odluke o uslovima i načinu rada deviznog tržišta („Službeni glasnik“, br. 63/2008 od 26. juna 2008. godine), Narodna banka Srbije svakog svog radnog dana do 14.00 časova objavljuje na svom sajtu podatak o indikativnom kursu dinara prema evru izračunatom na osnovu podataka iz izveštaja banaka o neposrednoj spot trgovini – spot prodaji drugoj banci i spot kupovini od druge banke deviza (evra), uključujući i spot trgovinu u okviru svop poslova, koje su zaključene do 12.30 časova tog dana.

Takođe, svakog svog radnog dana do 18.00 časova Narodna banka Srbije objavljuje podatak o zvaničnom srednjem kursu dinara prema evru, koji se primenjuje od 8.00 časova narednog radnog dana. Napomena: Za vikend, tj. subotu i nedelju važi kursna lista od petka.

Danas postoje sledeće novčanice hrvatske Kune: Na 5 kuna je Fran Krsto Frankopan i Petar Zrinski , na 10 kuna je Juraj Dobrila, na 20 kuna je Ban Josip Jelacic, 50 kuna pripadaju Ivan Gundulic, 100 kuna nose lik Ivan Mažuranic na 200 kuna je Stjepan Radic, na 500 kuna Marko Marulic i na 1000 kuna Ante Starčević.

Ukoliko planirate promenu vece količine hrvatskih Kuna, pogledajte i kurs Narodne banke hrvatske. Ako koristite Master platnu karticu onda njome na hrvatskim bankomatima možete bez problema podići Kune. Provizija u Zagrebu je reda 2 Eura po transakciji. ISO oznaka za hrvatsku Kunu je HRK, a numericki kod je 191. Kuna je nacionalna valuta Republike Hrvatske od 30. maja 1994. godine. Pre toga, zvanicna valuta je bila dinar. Kada govorimo o kovanicama, jedna kuna sastoji se od 100 lipa i postoje standardni apoeni od 1,2,5,10,20 i 50 Lipa.

Kurs Kune je slabo fluktuirajući, a inflacija u 2008. je iznosila 2,9%.

Izvor kursne liste: Narodna Banka Srbije, 2018/12/14.



TT Meteorolog

TT Meteorolog

Sve informacije o prognozama vremena date su sa najboljom namerom i dobrom željom da budu korisne i da Vam pomognu. Naš cilj je tačna vremenska prognoza te pišite nam za svaki uočeni nedostatak na sajtu. Portal TT Group nije odgovoran i ne može garantovati apsolutnu tačnost svih podataka.

Povežimo se!

Korisno:

Podelite informacije o vremenu: