Kursevi na današnji dan

Kursna lista britanske funte na današnji dan

Napomena: Za vikend, tj. subotu i nedelju važi kursna lista britanske Funte od petka. Izvor valuta je za dan: 2018/12/14, preuzet sa sajta Narodne banke Republike Srbije.

Prodajni i srednji kurs britanske Funte na današnji dan 2018/12/14

ŠIFRA VALUTENAZIV ZEMLJEOZNAKA VALUTEVAŽI ZAKUPOVNI KURSPRODAJNI KURS
978EMUEUR1117.9864118.6964
36AustralijaAUD175.064575.5163
124KanadaCAD177.683978.1515
156KinaCNY115.107215.1982
191HrvatskaHRK115.958816.0548
203Češka RepublikaCZK14.56154.5889
208DanskaDKK115.802715.8979
348MađarskaHUF10036.504636.7242
392JapanJPY10091.462392.0127
414KuvajtKWD1340.8041342.8551
578NorveškaNOK112.103312.1761
643Ruska FederacijaRUB11.56411.5735
752ŠvedskaSEK111.429111.4979
756ŠvajcarskaCHF1104.4497105.0783
826Velika BritanijaGBP1131.0086131.7970
840SADUSD1103.7608104.3852
946RumunijaRON125.326625.4790
949TurskaTRY119.392819.5096
975BugarskaBGN160.325560.6885
977Bosna i HercegovinaBAM160.325560.6885
985PoljskaPLN127.472527.6379

Srednji kurs britanske Funte na današnji dan 2018/12/14

5 britanskih funtiBritanska funta je nakon Eura, zajedno s američkim dolarom, japanskim jenom i australskim dolarom jedna od najvrednijih i najviše i najčešće korišćenih valuta u savremenom svetu. Danas, pod nazivom Funta, nekoliko država ima svoju monetu, a Funta sterlinga se odnosi na osnovnu novčanu jedinicu Ujedinjenog Kraljevstva. Znak za funtu je Ł ili GBP (ređe „L“).

Oba simbola dolaze od libre, the latinske rijeci za „funtu“. Standardna ISO oznaka je GBP, što predstavlja skracenicu od Great Britain Pound.

Kurs britanske funte u odnosu na dinar propisuje Narodna banka Srbije, u skladu sa Odlukom o izmenama i dopuni Odluke o uslovima i načinu rada deviznog tržišta („Službeni glasnik“, br. 63/2008 od 26. juna 2008. godine), Narodna banka Srbije svakog svog radnog dana do 14.00 časova objavljuje na svom sajtu podatak o indikativnom kursu dinara prema britanskoj funti izračunatom na osnovu podataka iz izveštaja banaka o neposrednoj spot trgovini – spot prodaji drugoj banci i spot kupovini od druge banke deviza (Funte), uključujući i spot trgovinu u okviru svop poslova, koje su zaključene do 12.30 časova tog dana.

Takođe, svakog svog radnog dana do 18.00 časova Narodna banka Srbije objavljuje podatak o zvaničnom srednjem kursu dinara prema Funti, koji se primenjuje od 8.00 časova narednog radnog dana. Napomena: Za vikend, tj. subotu i nedelju važi kursna lista za britansku Funtu od petka.

Izvor kursne liste: Narodna Banka Srbije, 2018/12/14.



TT Meteorolog

TT Meteorolog

Sve informacije o prognozama vremena date su sa najboljom namerom i dobrom željom da budu korisne i da Vam pomognu. Naš cilj je tačna vremenska prognoza te pišite nam za svaki uočeni nedostatak na sajtu. Portal TT Group nije odgovoran i ne može garantovati apsolutnu tačnost svih podataka.

Povežimo se!

Korisno:

Podelite informacije o vremenu: