Grčka leto | Letovanje u Turskoj | Bugarska | Letovanje u Hrvatskoj | Turizam Srbije

Pretraži turistički forum:

Preporuka:     Vremenska prognoza Beograd     Putopisi iz Turske     SEO cene    Euro to Dollars     Igrice za dečake     Hrono ishrana    Temperatura mora Grčka     Istanbul

Pokrenite novu temuReplicirajte Strana 1 od 1   [ 3 posts ]
Putopisac Poruka
 Naslov teme: Lavov, Ukrajina - grad van vremena
ČlanakObjavljeno: Sre Jul 27, 2011 6:51 pm 

Priključio se: Sre Jul 27, 2011 6:38 pm
Članaka: 1
Bila sam iznenadjena, kada sam videla da na ovako sveobuhvatnom i zanimljivom forumu nema nijedne teme o ovom predivnom gradu.

Posto sam zbog svog posla vezana za Istocnu Evropu, imala sam prilike da proputujem veliki broj destinacija na teritoriji bivseg SSSR, ali je upravo ovaj grad mesto na koje se vrlo rado vracam makar jednom godisnje.

Grad predstavlja zanimljiv spoj centralnoevropskog (odredjeni delovi lice na, recimo, ceske ili slovacke gradove) i istocnoevropskog (prelepi hramovi, niske cene, gostoljubivo stanovnistvo).

Grad cesto posecuju turisti, kako iz drugih delova Ukrajine, tako i iz okolnih zemalja, te zbog toga ima veliki broj hostela, hotela i mesta na kojima mozete odsesti. U hostelu u kome sam ja nekoliko puta boravila, imala sam priliku da sretnem turiste iz Irana, Kine, Francuske (verovatno zbog lokacije i pogleda na ceo grad).

U Lavovu svako moze da pronadje nesto za sebe, od prirode i brojnih zmkova u okolini grada, preko kulturnih sadrzaja i nocnog provoda, ali i velikog broja zaista unikatnih kafica i restorana, kakve nisam videla ni u jednom drugom gradu.

Ukoliko je jos neko bio ovde ili planira da putuje - slobodno me kontaktirajte, ako vam zatrebaju konkretne informacije tipa gde odsesti, sta posetiti, sta probati, kuda otici i slicno.

Profile  

Naslov teme: Re: Lavov, Ukrajina - grad van vremena
ČlanakObjavljeno: Sre Jul 27, 2011 8:01 pm 

Priključio se: Uto Jul 26, 2011 7:33 pm
Članaka: 20
Stanica: Mediana Nais
Doborodosla,

Mislim da Lavov, nama običnim ljudima nije toliko poznat, je l može koja slika, a ja ću da probam da postavim neki video,

Koji ti je najjači utisak iz Lavova!

Profile  

Naslov teme: Re: Lavov, Ukrajina - grad van vremena
ČlanakObjavljeno: Čet Jul 28, 2011 12:25 pm 

Priključio se: Pon Jan 04, 2010 6:15 pm
Članaka: 261

Lavov
je grad, koji zauzima prvo mesto u Ukrajini po broju kulturno-istorijskih spomenika.
Na zalost, nisam imala prilike da ga posetim, ali mnogo lepih reci sam procitala o njemu.
Znam, da se svojom lepotom, spomenicima kulture i širokom lepezom stilova gradnje ne ističe samo među ukrajinskim gradovima, već i među gradovima Centralne i Istočne Evrope.
Istorijsko jezgro grada se od 1998. nalazi na UNESCOvom popisu svetske kulturne baštine.
U najstrožem centru grada veliki je broj spomenika kulture koji su iz razdoblja od 16. do 17. veka.

Profile  

Pokrenite novu temuReplicirajte Strana 1 od 1   [ 3 posts ]

Ko trenutno putuje

Putnika pretražuje forum: Nema registrovanih korisnika i 3 putnika

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Pretraži destinaciju:
Skoči na:  

Svi tekstovi su vlasništvo sajta:TT Group turistički portal 2018