Grčka leto | Letovanje u Turskoj | Bugarska | Letovanje u Hrvatskoj | Turizam Srbije

Pretraži turistički forum:

Preporuka:     Vremenska prognoza Beograd     Putopisi iz Turske     SEO cene    Euro to Dollars     Igrice za dečake     Hrono ishrana    Temperatura mora Grčka     Istanbul

Pokrenite novu temuReplicirajte Strana 1 od 1   [ 8 posts ]
Putopisac Poruka
 Naslov teme: Sta citate? Preporucite dobru knjigu!
ČlanakObjavljeno: Pet Dec 12, 2008 1:54 pm 
Site Admin

Priključio se: Pet Sep 21, 2007 1:12 am
Članaka: 1301
Stanica: Beograd - Nis - Vranje - Caribrod
Koju knjigu trenutno čitate?

Ja čitam 100 ZNAMENITIH SRBA i mogu reći da knjiga zaslužuje svaku paru!

Kroz samo 100 sudbina, a svaka je obradjena u proseku na 4 strane, prikazana je veličina, snaga, patnja i stradanja jednog naroda...

100 ZNAMENITIH SRBA obavezno procitati!

Last edited by admin on Čet Dec 18, 2008 8:00 am, edited 1 time in total.

Profile  

Naslov teme: LOVAC NA ZMAJEVE
ČlanakObjavljeno: Sre Dec 17, 2008 10:06 pm 

Priključio se: Sub Apr 05, 2008 7:48 pm
Članaka: 362
SVE MOJE KOLEGINICE SU ODUSEVLJENE KNJIGOM "LOVAC NA ZMAJEVE", TO JE PRVA SLEDECA KNJIGA KOJU CU PROCITATI!

Profile  

Naslov teme: Re: Sta citate? Preporucite dobru knjigu!
ČlanakObjavljeno: Ned Jan 18, 2009 8:40 pm 

Priključio se: Uto Nov 25, 2008 3:05 pm
Članaka: 185
Stanica: Belgrade - London - New York
admin wrote:
Koju knjigu trenutno čitate?

Ja čitam 100 ZNAMENITIH SRBA i mogu reći da knjiga zaslužuje svaku paru!

Kroz samo 100 sudbina, a svaka je obradjena u proseku na 4 strane, prikazana je veličina, snaga, patnja i stradanja jednog naroda...

100 ZNAMENITIH SRBA obavezno procitati!

To je odlicna knjiga!

Profile  

Naslov teme:
ČlanakObjavljeno: Pet Feb 06, 2009 12:55 am 

Priključio se: Uto Feb 03, 2009 2:01 am
Članaka: 2
Postoje brojni nacini da se osete kulturne raznolikosti i da se obogati zivot. Jedan od najboljih nacina je da posmatrate ljude. Komunicirate sa njima, odsedati u hotelima ili ako je moguce u domovima lludi domacina te zemlje, odlaziti u nacionalne restorane, posecivati supermarkete, stadione, pozorista itd. , isprobati i osetiti puls zemlje kojoj si u poseti. Neka mesta zaista mogu da te iznenade, mozes sresti izuzetno prijateljski nastrojene ljude u zemljama o kojima se samo slusalo lose na vestima. Tako da razbi lanac predrasuda i i di da posetis mesta sa dna tvoje liste “kuda putovati” , bices vrlo iznenadjen sta si propustao. Postoji knjiga koja dossta prica i opisuje o ovim stvarima, to je knjiga o iskustvu sa puta Balkanom jednog Amerikanca poreklom iz Irana , koja se zove The Age of Nepotism.
:)

Profile  

ČlanakObjavljeno: Sre Feb 09, 2011 12:09 am 

Priključio se: Sub Okt 16, 2010 9:26 am
Članaka: 17
Nedavno sam pročitala ne tako skoro objavljenu knjigu Marije Jovanović " Idi, vreme je", knjiga me je potpuno nepretencioznim i naizgled jednostavnim stilom na više mahova duboko dirnula.To je knjiga kojoj ću se opet vratiti, kao što sam i prvoj Marijinoj knjizi "Spletkarenje sa sopstvenom dušom".

Profile  

ČlanakObjavljeno: Ned Feb 27, 2011 11:17 am 

Priključio se: Sub Dec 18, 2010 12:01 am
Članaka: 112
Moram i ja da kupim tu knjigu "Idi, vreme je" jer sam prethodnu piščevu knjigu pročitao i odlična je.

Profile  

ČlanakObjavljeno: Pon Jun 20, 2011 11:01 am 

Priključio se: Sub Apr 05, 2008 7:48 pm
Članaka: 362
"Ispovesti", Momo Kapor

Poslednji autobiografski roman "Ispovesti", legendarnog Momo Kapora je dirljiva priča o piščevoj mladosti, ljubavima, slikanju, boemskim danima, Beogradu, ratovima na prostoru bivše Jugoslavije. Pričajući o svom životu mladoj studentkinji Leni, koja o njemu piše diplomski rad, pisac odmotava klupko svog detinjstva, siromašnih studentskih dana, kao i vremena kada je bio poznat i priznat, ali i proganjan od strane vlasti zbog "sumnjivog" ponašanja.

Na početku priča deluje sladunjavo i lagano, dok kasnije emocije i ispovesti postaju intenzivnije, kompleksnije, pune mudrih misli o životu, iskrenih opaski, a uz sve to prožete kaporskom melanholijom i humorom večitog šarmera čiji duh i dalje svakodnevno lebdi nad Beogradom i sada, kada ga više nema.

Podseća na stil Hemingveja, a naročito kroz pisanje o ratu, kada shvata smisao života, što kod čitaoca izaziva veoma jake emocije.

Sve u svemu, roman "Ispovesti" je iskrena, topla i snažna životna priča našeg pisca, novinara, a pre svega, slikara, kroz koji se može zaviriti u tanane niti duše ovog svestranog umetnika.

Profile  

ČlanakObjavljeno: Uto Apr 22, 2014 5:57 pm 

Priključio se: Ned Feb 12, 2012 3:14 pm
Članaka: 361
Ja bih da preporucim mladog australijskog pisca Kejt Morton.
Do sada je napisala tri romana.
Kod nas laguna je objavila dva : Davne sate i Zaboravljeni vrt.
Obe knjige su za preporuku.
Davni sati imaju elemente trilera i istorijskog romana.
Zaboravljeni vrt je bajkovit i predstavlja traganje za identitetom glavne junakinje.
Knjige se čitaju sa lakoćom i sve vreme vas drže u napetoj neizvesnosti.

Profile  

Pokrenite novu temuReplicirajte Strana 1 od 1   [ 8 posts ]

Ko trenutno putuje

Putnika pretražuje forum: Nema registrovanih korisnika i 6 putnika

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Pretraži destinaciju:
Skoči na:  

Svi tekstovi su vlasništvo sajta:TT Group turistički portal 2018