Grčka leto | Letovanje u Turskoj | Bugarska | Letovanje u Hrvatskoj | Turizam Srbije

Pretraži turistički forum:

Preporuka:     Vremenska prognoza Beograd     Putopisi iz Turske     SEO cene    Euro to Dollars     Igrice za dečake     Hrono ishrana    Temperatura mora Grčka     Istanbul

Pokrenite novu temuReplicirajte Strana 1 od 1   [ 4 posts ]
Putopisac Poruka
 Naslov teme: Pusenje cigareta
ČlanakObjavljeno: Čet Maj 08, 2008 11:30 pm 

Priključio se: Čet Maj 08, 2008 3:37 pm
Članaka: 89
Pušenje cigareta – krajnje je vreme da se odviknite te opasne i ružne navike!

Uživanje dima duvana predstavlja ustvari povremeno ili hronicno trovanje nikotinom.
Sa svakom popušenom cigaretom u organizam ulazi 4000 otrovnih materija, od kojih 60% kancerogeno. Prvo strada periferni krvni sistem, zatim se krvni sudovi strvicno sužavaju, i na kraju se srce umara i propada.
Vec od jednog dima u organizmu se povecano luci hormon stresa, zbog cega se u krvotoku povecavaju masnoce koje se talože u krvnim sudovima – ateroskleroza.
Svakog dana u Srbiji se popuši 73 tone cigareta. 50% se pretvori u dim – masovno trovanje gradjana, 1/3 ide u pluca pušaca.
Cigarete ne smiruju! To je predrasuda. Pušac je navikao na drogu, nikotin i kada zapali cigaretu njemu se cini da je mirniji, zapravo puls mu se povecava sa 70 (normalno) na 100.
Danas se u cigarete ubacuje amonijak koji odmah odlazi u mozak i stvara neverovatnu zavisnost.
Pogrešno je mišljenje da pušenje štiti od prehlade i kapljicnih infekcija. Naprotiv, pušenje dovodi do hronicnog zapaljenja sluzokože disajnih puteva.

Profile  

Naslov teme:
ČlanakObjavljeno: Sre Avg 26, 2009 3:54 pm 

Priključio se: Sre Avg 26, 2009 12:41 pm
Članaka: 3
da u pravu si,ja sam bio pusac nekih 10/tak go. i prestao sam na svu srecu 8) ,ipak ne uzimajuci u obzir da sam citavih tri dana i noci non/stop sanjao cigarete i tako se probudio iz tog sna i vise necu niukada zapaliti nijednu cigaretu... :P 8) 8) 8) :roll:

Profile  

Naslov teme: Pusenje cigareta
ČlanakObjavljeno: Sub Avg 29, 2009 7:50 pm 

Priključio se: Čet Maj 08, 2008 3:37 pm
Članaka: 89
Tako je, verujem da nije lako odustati, a kad ti je vec uspelo, nikako se ne vracaj toj navici od koje puno stete a nikakve koristi!

Profile  

Naslov teme: Re: Pusenje cigareta
ČlanakObjavljeno: Čet Avg 11, 2011 7:39 am 
Site Admin

Priključio se: Pet Sep 21, 2007 1:12 am
Članaka: 1301
Stanica: Beograd - Nis - Vranje - Caribrod
Zanimljivo, al još uvek zapadna medicina nema proveren lek za odvikavanje od pušenja. Mislim da čak nije ni blizu.

Profile  

Pokrenite novu temuReplicirajte Strana 1 od 1   [ 4 posts ]

Ko trenutno putuje

Putnika pretražuje forum: Nema registrovanih korisnika i 5 putnika

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Pretraži destinaciju:
Skoči na:  

Svi tekstovi su vlasništvo sajta:TT Group turistički portal 2018