Grčka leto | Letovanje u Turskoj | Bugarska | Letovanje u Hrvatskoj | Turizam Srbije

Pretraži turistički forum:

Preporuka:     Vremenska prognoza Beograd     Putopisi iz Turske     SEO cene    Euro to Dollars     Igrice za dečake     Hrono ishrana    Temperatura mora Grčka     Istanbul

Pokrenite novu temuReplicirajte Strana 1 od 1   [ 2 posts ]
Putopisac Poruka
 Naslov teme: Novu godina u Atini
ČlanakObjavljeno: Sub Okt 08, 2011 11:04 am 

Priključio se: Ned Apr 06, 2008 11:02 pm
Članaka: 721
Stanica: Belgrade
Cao, imam neke ideje da odem za doček Nove godine u Atinu?

Razlozi su sledeći, mislim da je Atina mnogo toplija od Budimpešte ili od Pariza, zatim, kulturna ponuda Atine je mnogo značajnija za našu civilizaciju od bilo kog grada u regionu, možda se da uporediti sa Istanbulom ili sa Rimom, al svakao je klasu ispred Budimpešte,

E sada, moje pitanje, znajući da Grci i nisu poznati kao vredni državni radnici, da li muzeji u Atini rade oko Nove godine?

I bitno je, al iz prve ruke, da li je Atina svetska destinacija za doček Nove godine, tj. da li gužve ogromne, a cene nenormalne?

Biće još pitanja!

Profile  

Naslov teme: Info za Novu godinu u Atini
ČlanakObjavljeno: Pet Jan 06, 2012 4:24 pm 
Site Admin

Priključio se: Pet Sep 21, 2007 1:12 am
Članaka: 1301
Stanica: Beograd - Nis - Vranje - Caribrod
Evo par činjenica za sve koji su u dilemi oko dočeka Nove godine u Atini,

1. Temperatura bude i preko 15 stepeni, što je mnogo prijatnije nego u Beču gde ume da bude i minus 10. Meni je i 1. januara na Akropolju bilo toplo, kako li je jula, mogu samo da nagađam.

2. Morate znati da na trgovima poput Omonie ili Sintagme praktično nema nikakve organizacije, ovde dominiraju emigranti iz Južne Afrike, i nije baš bezbedno ako se nađete okruženi sa stotonama tamnoputih Afrikanaca, doduše organizuje se neki koncert u trajanju oko sat vremena, ali nije ništa posebno,

3. Odlazak u Tavernu je nešto potpuno drugačije. Morate tačno znati u koju tavernu otići, a New Riga, tj Nova Riga, je odličan izbor,

Image

Ovde vodiči Kontikija, ali i ostalih agencija vode svoje turiste, još slika sa Plake, pogledajte ovde.

4. Cene su od 20-40 evra za večeru po osobi u zavsnoti od apetita i prohteva,

6. Očekujte probleme sa radnim vremenima muzeja, jer Grci se na ovom polju loše snalaze, ... kombinacija štrajkova i praznika je katastrofa koju vešto koriste da ne rade :(

5. Ostaje samo da rezervišete kartu, mada mislim da agnecije imaju pristojan popust u hotelima, pa sa aspekta troškova, i dalje je jeftinije na put sa agencijom, a ja vam toplo preporučujem Kontiki i Hotel Candia!

Profile  

Pokrenite novu temuReplicirajte Strana 1 od 1   [ 2 posts ]

Ko trenutno putuje

Putnika pretražuje forum: Nema registrovanih korisnika i 3 putnika

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Pretraži destinaciju:
Skoči na:  

Svi tekstovi su vlasništvo sajta:TT Group turistički portal 2018